Kas labāks – zāles pļāvējs vai trimmeris?

Domājot par zālāja uzturēšanu atbilstošā stāvoklī, ir teju neiespējami salīdzināt stumjamo zāles pļāvēju un trimmeri. Galvenokārt tādēļ, ka katrai no šiem dārza tehnikas veidiem ir savs darbības princips un uzdevums, kuru tie pilda ļoti labi. Proti, pļāvēji pilda smagāko darba pusi, nopļaujot lielāko daļu zāles.

Savukārt trimmeris seko pēc tam, likvidējot to, ar ko nespēja tikt galā pirmā ierīce. Apvienojot šos divus elementus vienā komandā, Tu ne tikai atvieglosi zālāja sakopšanas darbus, bet arī nodrošināsi izcilu rezultātu.

Stumjamie zāles pļāvēji

Šī dārza tehnika palīdz uzturēt zālāju pareizā augstumā, liekot tam izskatīties koši zaļam un veselīgam. Ir pieejami divi populārākie pļāvēju veidi – stumjamie pļāvēji un traktori, taču retāk tiek izmantoti arī pļāvēji – roboti, kas līdzīgi kā putekļu sūcēji, paši spēj paveikt darbu, bez cilvēka klātbūtnes.

Stumjamie zāles pļāvēji var būt ne tikai elektriski, bet arī benzīna, akumulatora un pat mehāniskie. Zāles pļāvēju darbības princips balstās uz to, ka tehnikas apakšējā daļā atrodas asmeņi, kas rotē un pļauj zāli, kad tu pārvieto to uz priekšu. Stumjamie pļāvēji ir piemēroti nelielām un vidēja apjoma teritorijām savukārt lielākām platībām derēs traktoriņi.

Zāles trimmeri

Trimmeri var salīdzināt ar manikīra šķērītēm, kas ļauj piešķirt zālienam perfektu, koptu izskatu, likvidējot dažādus smalkos nelīdzenumus. Šī dārza tehnika zāles pļaušanu veic vai nu ar rotējošu auklu vai arī asmeni. Aukla būs ideāli piemērota zālieniem, dārzu un ietvju malām, zonām ap puķu dobēm, kokiem, akmeņiem un citur.

Savukārt trimmeris ar asmeni dažkārt tiek saukts arī par krūmgriezi, jo spēj tikt galā ar krietni nopietnākiem uzdevumiem, tai skaitā, cietu sakņu, zaru un krūmu nogriešanu, ja tas nepieciešams. Arī trimmeri var būt dažāda veida – elektriskie, benzīna un akumulatora.

Benzīna modeļi ir ļoti jaudīgi, tādēļ piemēroti smagākie darbiem, turklāt nav jāuztraucas par elektrības nepieciešamību. Taču ir jārēķinās ar augstāku trokšņa līmeni, vibrāciju un izmešiem.

Tiem, kas nevēlas to piedzīvot, elektriskie trimmeri būs laba alternatīva. Tie ļaus ērti un ātri appļaut dažādas grūti pieejamas vietas, sakopjot pagalmu, teritoriju ap māju, dārzu, taciņām un citur. Elektriskie modeļi ir vieglāki un klusāki, taču to darbību ierobežo strāvas nepieciešamība un vada garums.

Un, visbeidzot, vari iegādāties arī akumulatora trimmerus, kas ir smagāki par elektriskajiem, taču arī darbojas pietiekami klusu. Šeit jāņem vērā, ka trimmera darbības laiku ierobežos akumulators, kas pēc konkrēta perioda būs jāuzlādē.

Līdzības

Salīdzinot zāles pļāvējus un trimmerus, var teikt, ka šīs abas ierīces ietilpst dārza tehnikas kategorijā un ir paredzētas zālāja apkopšanai. Abu veidu ierīcēm Inserv.lv iespējams iegādāties modeļus gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Gan pļāvēji, gan trimmeri ļauj nopļaut zāli noteiktā augstumā, uzlabojot tā izskatu un augšanas procesu.

Atšķirības

Šeit var teikt, ka lietas, kuras spēj paveikt pļāvējs, nespēj trimmeris un otrādāk. Zāles pļāvēji ir jaudīgi, efektīvi un noderīgi lielu platību sakopšanai. To pašu darba apjomu ar trimmeri paveikt būs krietni grūtāk. Turklāt pļāvējs ir, vai nu jāstumj, vai arī jāvada, sēžot tajā iekšā, bet trimmeris ir jātur rokās vai arī jāizmanto plecu siksnas. Taču, ja rodas vajadzība nopļaut zāli zem krūmiem, ap akmeņiem, puķu dobēm, gar taciņām, žogiem un citur, trimmeris noteikti būs labākais variants.

Un kuram priekšroku dod Tu?

← Atpakaļ uz ziņu sarakstu
Sazinies ar mums
WhatsApp
Messenger
Skype

E-pasts
Telefons